Najpopularniejsze style i motywy przewodnie na weselach – trendy 2023/2024

Zorganizowanie ceremonii weselnej wymaga dużo czasu, zaangażowania oraz doskonałego planu działania. W tej sytuacji wypadałoby rozpocząć od przeanalizowania najpopularniejszych motywów przewodnich na weselach, które pojawiają się na ceremoniach ślubnych w sezonie 2023/2024. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście motywy boho, romantyczne, glamour, rustykalne i morskie. Jakie są ich najmocniejsze strony?

Motyw boho

Pierwszy omawiany motyw ślubny to cieszący się dużą popularnością styl boho. Czym konkretnie charakteryzuje się ten motyw? Przede wszystkim oderwaniem od formalnego charakteru uroczystości. Na weselu liczą się dobra zabawa, para młoda i zaproszeni goście. Niekoniecznie wszystkie elementy muszą do siebie pasować, chociaż nie oznacza to, że na sali ma panować nieład. Wesele w stylu boho to połączenie ludowych tradycji, nakładanych warstw, luzu i oryginalności.

Motyw rustykalny

Drugą propozycją dla zakochanych par jest rustykalny motyw wesela. Co trzeba o nim wiedzieć? Na pewno to, że:

  • nie może w nim brakować polnych kwiatów,
  • króluje w nim pogodna atmosfera, sielskość i odrobinę wiejski klimat,
  • jest skutecznym połączeniem delikatności i spokoju.

To kusząca opcja dla opanowanych par, które nie wyobrażają sobie, aby na ich weselu na pierwszy plan wysunęło się niekontrolowane szaleństwo. Każdy ma się oczywiście dobrze bawić, ale zachować przy tym umiar i klasę. Wesele w stylu rustykalnym zadowoli młode, jak i bardziej doświadczone osoby.

Motyw romantyczny

Coraz większym zainteresowaniem ze strony młodych par cieszy się wesele w stylu romantycznym. Dlaczego? Z tego względu, że w ten sposób zakochani jeszcze bardziej wyrażają swoje uczucia, emocje i ogromne pokłady miłości. Na takich uroczystościach świetnie sprawdzi się m.in. lustrzana winietka ślubna w kolorze złotym, która będzie jednocześnie sentymentalną pamiątką dla zaproszonych gości. Romantyczny styl ma również wiele wspólnego z elementami drewnianymi.

Motyw morski

Wesele w stylu morskim może się okazać strzałem w dziesiątkę dla wielkich miłośników morza, jezior, rzek, nadmorskich spacerów czy też wodnych przygód. Nie brakuje w nim koloru niebieskiego oraz błękitnego, a cała uroczystość odbywa się w przyjemnej atmosferze. Kluczową rolę odgrywają w tym wszystkim morskie dodatki i akcesoria, takie jak: muszelki, kotwice, kapitańskie czapki czy też rybacka sieć.

Motyw glamour

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych propozycji jest jednak wesele w stylu glamour. Co konkretnie za nim przemawia? Przede wszystkim:

  • bogate walory estetyczne,
  • duża dawka elegancji,
  • staranne wykończenie i udekorowanie sali weselnej,
  • wyczucie proporcji między luksusem/prestiżem a prostotą.

Styl glamour może być bezproblemowo połączony ze stylem barokowym, co zagwarantuje młodym parom i gościom jeszcze lepsze doznania. W stylu glamour króluje kolor biały, ale też złoto i srebro. Do wesel organizowanych w tym motywie pasuje eleganckie podziękowanie ślubne dla rodziców w otwieranym pudełeczku ze zdjęciem, które będzie idealnym podziękowaniem dla najważniejszych osób w życiu zakochanych par.