Dekoracje weselne.

Przygotowania do wesela.

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, w związku z tym przykładamy wiele starań do tego, aby wszystkie nasze plany zostały tego dnia zrealizowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Chcemy tego dnia wyglądać idealnie, zależy nam na tym, aby sala weselna była cudownie przystrojona, orkiestra grała dobrą muzykę, a goście bawili się do białego rana. Sam proces przygotowania do ślubu zajmuje nam zazwyczaj kilka miesięcy, wybieramy stroje, menu, tort oraz planujemy wystrój sali weselnej. Dziś chcielibyśmy skupić się właśnie na dekoracjach sali weselnej, które pozwolą wam zachwycić uczestników imprezy.

Dekorujemy salę weselną.

Rozpoczynając planowanie wystroju sali weselnej powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim stylu imprezę chcemy zorganizować. Ważne jest to, aby dopasować klimat panujący na sali do ogólnego planu wesela. W obecnych czasach popularne są śluby w stylu boho, rustykalnym lub klasycznym. Wybór stylu jest najważniejszą decyzją, która będzie towarzyszyła nam we wszystkich dalszych elementach. Kolejnym pytaniem, które należy sobie zadań jest sposób ustawienia stołów oraz ich kształt, bowiem inne dekoracje będziemy wybierać na stołach okrągłych oraz inne na stołach prostokątnych. Jeśli wiemy już w jaki sposób usadzeni będą goście na sali weselnej to zastanówmy się nad wyborem zastawy – możemy postawić na zwykłą białą zastawę lub poszukać bardziej oryginalnych rozwiązań – tu również musimy kierować się stylem wesela i motywem przewodnim.

Ogromne znaczenie w dekoracji sali weselnej mają oczywiście kwiaty – pamiętaj o tym, aby kwiaty w bukiecie panny młodej oraz kwiaty znajdujące się na stołach były podobne pod względem gatunku oraz barw, dzięki czemu wszystko zachowa spójną całość. Dla każdej pary młodej ważne jest stworzenie przestrzeni za stołem, przy którym będą oni zasiadać. Tu możemy postawić na ściankę z kwiatów lub mchu, elementy dekoracyjne takie jak duże balony na wesele lub spersonalizowane dodatki z imionami państwa młodych, aby podkreślić ich znaczenie w trakcie imprezy. W trakcie planowania wesela powinniśmy poświęcić odrobinę uwagi prezentom dla gości, które będą miłym gestem dla uczestników imprezy – można postawić na krówki z pamiątkowymi napisami, magnesy lub niewielkie zdjęcia z wizerunkiem pary młodej. Ilość dostępnych produktów jest naprawdę ogromna, dlatego każda para może znaleźć element odzwierciedlający ich charaktery oraz miłość. Najważniejsze jest to, aby wspólnie stworzyć cudowne wspomnienia.