Ślubne zaproszenia: Pomysły na oryginalne i eleganckie zaproszenia dla gości

Za zaręczyny i oświadczyny uznawało się kiedyś krótka wymianę słów lub symboliczny prezent, ale dzisiaj narzeczeni coraz częściej decydują się na oficjalne ogłoszenie swojego związku – i co za tym idzie – na wysłanie zaproszeń na ślub. Zaproszenie to pierwszy kontakt z gośćmi, dlatego warto zadbać o jego jakość oraz unikalny wygląd. W Polsce znajduje się wiele firm oferujących usługi projektowania i produkcji zaproszeń ślubnych, a w niniejszym artykule przedstawimy kilka pomysłów na oryginalne i eleganckie zaproszenia dla gości.

1. Zaproszenia z projektami

Istnieje wiele firm projektujących indywidualne projekty zaproszeń na ślub, co umożliwia wkomponowanie w nie wszelkich elementów, które chcemy uwzględnić – począwszy od daty ślubu, poprzez miejsce wesela oraz nazwiska Młodej Pary, po motyw przewodni, kolory, czy wybrane typografie. Dzięki temu zaproszenia te są indywidualne i zdecydowanie bardziej osobiste. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że projektanci najczęściej posiadają przygotowane scenariusze uroczystości, w których zawiera się m.in. projekt karty menu, winietki stołowe, czy podziękowania dla gości.

2. Zaproszenia klasyczne

Mimo że wiele par w dzisiejszych czasach zdecyduje się na oryginalne zaproszenia, wciąż są tacy, którzy wolicą klasykę. W tym przypadku należy zadbać o elegancki papier oraz odpowiednią fakturę. Warto pomyśleć o neutralnej kolorystyce, a jeśli posiadamy już określony motyw przewodni wesela, to znaleźć odpowiednią grafikę lub personalizację. O takim zaproszeniu można powiedzieć, że jest ponadczasowy i będzie dobrze wyglądał nie tylko w dzień ślubu.

3. Zaproszenia z ręcznie robionymi dodatkami

Jeśli posiadamy ogień w rękach i jesteśmy w stanie wykonać dodatki związane z zaproszeniem, to warto pokazać swoją kreatywność. Oczywiście, nie musi to być nasz wkład, gdyż wiele firm oferuje gotowe zestawy zaproszeń ze specjalnie przygotowanymi dodatkami, takimi jak kokardki, mini-księżyc, lub pętle. Warto pamiętać, że ręcznie robione dodatki sprawiają, że zaproszenia stają się bardziej osobiste i unikalne.

4. Zaproszenia z winietką

Przygotowanie oryginalnych zaproszeń wcale nie musi być skomplikowane. Różnego rodzaju winietki, powiązane z zaproszeniem oraz biletem, które określają miejsce przy stole i potrawy serwowane na wesele, to doskonała i prostsza alternatywa dla bardziej rozbudowanych zaproszeń. Takie zaproszenie będzie nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne.

5. Zaproszenia w klimacie vintage

Przedsiębiorstwa oferujące usługi projektowania oraz produkcji zaproszeń na ślub, często umożliwiają wykonanie projektu z zastosowaniem specjalnych efektów i stylizacjami, takimi jak np. vintage. W tym przypadku warto zabawić się z kolorem papieru i czcionkami, aby stworzyć zaproszenie, które odróżni się na tle innych i stworzy odpowiedni nastrój.

6. Zaproszenia w postaci magnesów, lub kalendarzyków

Chociaż wliczając gości na wesele, można tylko liczyć na ich obecność, to nie oznacza to, że należy zaniedbywać wywołanie uśmiechu na ich twarzach. W tym celu warto postawić na pomysłowe, nietypowe zaproszenia w postaci magnesów na lodówkę, kalendarzyków, które przypomną o najważniejszym dniu w naszym życiu. Taki mini-prezent dla gościa bez wątpienia zrobi wrażenie i pomoże finalnie zaplanować swój wolny weekend.

7. Zaproszenia w formie filmów lub animacji.

W czasach, gdy mamy dostęp do wielu rożnych mediów, warto skorzystać z innych form prezentacji/ zaproszenia. W szczególności ciekawie prezentują się filmy, lub animacje, w których Para Młoda wspólnie opowiada o swojej miłości i robi zaproszenia na swój ślub. To świetny sposób na podkreślenie tego, co najważniejsze i jednocześnie niezapomniane momenty, które warto spewnić razem.

Podsumowanie

Świat zaproszeń ślubnych jest bardzo zróżnicowany i poza przykładami powyżej z całą pewnością istnieje wiele innych pomysłów na wykonanie unikalnego i eleganckiego zaproszenia. Ale bez względu na to, jakie zaproszenie Państwo wybiorą, pamiętajmy, że powinno ono oddawać nasze indywidualne podejście do ślubu i wesela, ponieważ to właśnie to wydarzenie jest jednym z najważniejszych dni w naszym życiu.