Jakie kwiaty w kwietniu na ślub?

Pary młode przed ślubem i przed weselem mają bardzo dużo różnego rodzaju obowiązków i przygotowań, związanych z tym ważnym dla nich dniem. Jednym z wielu przygotowań, o które państwo młodzi muszą zadbać przed ślubem, są wszystkie kwestie związane z kwiatami. Kwiaty na ślubie czy na weselu to nie jest prosta sprawa, ponieważ mogą one występować w tym dniu w wielu różnych formach. Przede wszystkim od razu pewnie wszystkim przychodzi na myśl, iż najważniejszy jest bukiet ślubny, który panna młoda trzyma, idąc do ołtarza, jednakże wcale nie jest to jedyna kwiecista ozdobna forma występująca podczas ślubu i wesela. Oczywiście wszystko to zależy od pary młodej, ich zdania na ten temat oraz ustaleń z florystą, jednak zazwyczaj kwiatów zarówno na samym ślubie jak i na weselu jest bardzo dużo. Pary młode często decydują się na wystrój kościoła za pomocą kwiatów, czy to kwiatów w formie kompozycyjnej postawionych przed ołtarzem, czy także mniejszych kompozycji lub pojedynczych kwiatów w roli ozdoby ławek. Co więcej, również pan młody jako element swojego stroju często posiada butonierkę z żywych kwiatów. Dodatkowo także kwiaty zazwyczaj znajdują się na sali weselnej w różnych formach – na przykład w wazonach jako ozdoba stołów, kompozycje kwiatowe w roli ozdoby stołu prezydialnego, czy także kompozycje poustawiane w innych częściach sali. Jeszcze inną ozdobą weselną z prawdziwych kwiatów może być także ozdoba samochodu, którym państwo młodzi jadą.

Moda florystyczna. Jak wybrać kwiaty?

Planując ozdoby kwiatowe najlepiej zastanowić się już na samym początku, jakich konkretnych ozdób potrzebujemy. Nie wszyscy decydują się na przykład na kwiatową butonierkę czy udekorowanie kościoła żywymi kwiatami. Sami więc musimy wiedzieć, jakie dokładnie są nasze potrzeby, musimy zdecydować się, które kwieciste ozdoby wybieramy, czyli należy ustalić, czy chcemy na przykład przystroić kwiatami samochód, kościół lub salę w urzędzie, salę weselną, decydujemy, jaki bukiet ma mieć panna młoda, a także czy pan młody ma mieć butonierkę z prawdziwych kwiatów, czy też nie. Decyzji w tym temacie należy podjąć naprawdę sporo, więc warto się nad tym dobrze zastanowić. Nasze ustalenia najlepiej zacząć od pomyślenia, w jakim kolorze miałyby być wykorzystane do ozdoby kwiaty. Jeśli mamy na przykład ustalony kolor przewodni wszystkich ozdób, będziemy mieli ten problem z głowy, gdyż w wielu przypadkach można wybrać bardzo podobny kolor, jeśli chodzi o kwiaty. Jeśli jednak nie ma kwiatów o takim kolorze, zawsze można wybrać inny, który również pasowałby idealnie do reszty ozdób. Wybierając kwiaty, musimy też wybrać, gdzie te kwiaty mają się znajdować i mniej więcej jak mają wyglądać, gdyż te decyzje potrafią nam dokładniej określić, jakie kwiaty w ogóle możemy wybrać.

Jakie kwiaty sprawdzą się w kwietniu na ślub?

Kiedy nasz ślub ma odbywać się we wiosnę, na pewno zastanawiamy się, jakie kwiaty w kwietniu na ślub najlepiej wybrać. Jeśli chodzi o takie wiosenne miesiące, mamy całkiem spory wybór, jeśli chodzi o różne gatunki kwiatów. Głównym sposobem, według którego należy znaleźć odpowiedni kwiat, jest podanie kolorystyki, w której kwiatki miałyby występować. Jeśli chodzi o kwiecień, możemy między innymi wybrać takie kwiatki, jak na przykład zwyczajne tulipany, które przecież zawsze bardzo ładnie się prezentują. Jest to prostota i elegancja w jednym. Jeśli jednak chcemy wybrać bardziej nietypowy kształt kwiatów, możemy pokusić się na przykład o eustemy, storczyki, peonie, czy także frezje. Bardzo dobrze sprawdzą się także peonie oraz gerbery. W zależności od wymaganej przez nas kolorystyki, dany kwiat możemy wybrać w idealnym dla nas odcieniu, ponieważ kwiaty te mogą nawet znacząco się od siebie różnić pod względem kolorystycznym. Zazwyczaj jednak są to kwiaty mniej więcej pomarańczowo-fioletowe.